Skauda galvą (migrena), kaklą, pečius, rankas, nugarą, pilvą, klubus, kirkšnį, šlaunis, blauzdas, pėdas, kojų pirštus bei kulnus, ..? Jau laikas pas kineziterapeutą ar osteopatą! Greičiausiai yra raumenyse spazmai (sukietėjęs audinys, kurį būtina atstatyti, ir tose vietose yra sutrikusi kraujotaka ir tikėtina vystosi uždegimas). Kitos kūno vietos sąveikauja ir atsiranda ne tik skausmas, o ir „įsijungia” kompensavimo mechanizmas (naudojami ne pagal paskirtį raumenys bei sausgyslės kol vyksta atsistatymas – kūnas gydosi kiek išgali). Tai įtakoja ir laikysenos negerus pokyčius (kitaip tolyn nuo sveikatos). Taip pat būtina atsižvelgti kaip ir ant ko gulite!
Tiek miegant, tiek dienos metu pakitus laikysenai tuo pačiu ir stuburo padėčiai, keičiasi ir diafragmos padėtis, kuri įtakoja ir organų padėtį. Tai dažnu atveju įtakoja ne tik uždegimines reakcijas kūne, o ir organų greitesnį dėvėjimąsi. Kitaip tariant „trumpesnis organų galiojimo laikas”, nes smegenys nebegeba suvaldyti procesų, nes per stuburą einantis nervų centrinis kanalas yra deformuotas.
Nori sveikesnio miego? Svarbu parinkti tinkamą pagrindą ant kurio kūnas ne tik galės atsipalaiduoti, o ir papildomai nepertempti ir mažiau dirginti vietas kurios įtakoja skausmus ir negalavimus (t.y. jau esamus trigerinius taškus).
Užpildyk klausimyną ir sužinok koks čiužinys tinka tau, tavo antrai pusei bei atžaloms:
Per dieną iš maisto mūsų kūnas gauna kalorijų (tiksliau iš tų kalorijų paverčia energija). Mūsų smegenys tą energiją paskirsto ne tik kūno judesiams, o ir kūno gydymui bei protinei veiklai. Tad jei kūnas „byra” ir pastoviai reikia malšinti uždegimus, palaikyti pertemptus raumenis, nes stuburas privalo būti „teisingoje” padėtyje, kitaip organams bus „šakės”, o dėl to mažiau lieka energijos kūrybai, atminčiai ir pasitenkinimui gyvenimu.
Linkiu ne tik fantastiškai išsimiegoti, o ir kad daugiau energijos liktų tiek dieną, tiek nakties metu (kad ir sapnai džiuginų).
Kaip ten sako – visos ligos nuo nervų, o kai deformuojasi kūnas, tada energijos mažiau lieka ir nervams atsistatyti..
Įmanoma išeiti iš šio užburto rato į metus apsilankant bent kartą ar du pas kineziterapeutą ar osteopatą, tuo pačiu pasirūpinti ne tik kaip sėdit, stovit, o ir su kuo, kaip ir ant ko gulit, kai esate visiškai bejėgiai (t.y mažiausiai apsaugoti)- miegant.
Nuotraukų šaltinis: Physiotherapy TV