BLOGAI MIEGATE? PASITIKRINKITE, AR NETURITE SAVO RACIONE ŠIŲ PRODUKTŲ

„Negerk kavos nakčiai, neužmigsi“ – tokias rūpestingas rekomendacijas tikriausiai girdėjo kiekvienas šio aromatingo gėrimo mėgėjas. Tačiau, ar tai yra tiesa?


Žurnale „Sleep“ buvo paskelbtas tyrimas, kurį atliko Floridos Atlanto universiteto (FAU) ekspertai kartu su kolegomis iš Harvardo universiteto, Emory universiteto, Misisipės universiteto medicinos centro ir Nacionaliniais sveikatos institutais. Iš viso eksperimente dalyvavo 785 žmonių.

Mokslininkai 5164 dienų bėgyje matavo eksperimente dalyvaujančių žmonių miego trukmę, naudodamiesi rankiniais laikrodžiais, jutikliais ir dalyvių miego dienoraščiais. Rezultatai parodė, kad stebėjimo laikotarpiu maždaug 40% dalyvių bent kartą vartojo kofeiną, kas neturėjo jokios įtakos jų naktinio poilsio kokybei.

Mokslininkų teigimu, jų duomenys parodė, kad žmonės, kurie vartojo nikotiną ir alkoholį keturias valandas iki miego, pajuto didžiausią įtaką jų miego ciklui.

Sergantiems nemiga nikotino poveikis buvo itin stiprus. Nikotino vartojimas naktį sumažino miego trukmę daugiau nei 40 minučių.

Kadangi nikotinas taip pat yra stimuliatorius, jo vartojimas prieš miegą apsunkina jį, nes gali užmaskuoti tipiškus mieguistumo požymius.

Kalbant apie alkoholį, Rose MacDowell, „Sleepopolis“ vyriausioji mokslo darbuotoja, teigia, kad, gausus alkoholio vartojimas gali visam laikui sugadinti genus, susijusius su sveiko miego ir pabudimo ciklais.

Šiame tyrime buvo patvirtinta, kad kofeinas iš tikrųjų turi mažiau įtakos mūsų miegui, nei daugeliui atrodo. Aišku, jei nevartoti šio gėrimo kibirais prieš miegą.

Tyrimo reziume toks, kad norint maksimaliai pagerinti miego kokybę, rekomenduojama atsisakyti nikotino ir alkoholio. Tačiau iš savo patirties drąsiai galiu papildyti, kad kofeinas irgi yra blogis. Jis blokuoja receptorių, ko pasekoje adenozinas, kuris įtakoja mūsų nuovargį ir mieguistumą – neišsieikvoja, todėl kasdien žmogaus produktyvumas vis mažėja. 
O koks veiksnys labiausiai įtakoja Jūsų miego kokybę?

Išsimiegok ant čiužinio,
idealiai atitinkančio
kūno poreikius ir įpročius

Susikurk čiužinį