EKSPERIMENTAS, KURIS PRIVERS SUSIMĄSTYTI, KAIP MIEGAS ĮTAKOJA DARBINGUMĄ.

Visai netyčia interneto platybėse atradau vieno studento rašytą darbą apie miego įtaką žmogaus darbingumui. Čia ne šiaip eilinis samprotavimo rašinys, o mokslinis darbas, parašytas su psichologijos mokslų kandidato V. P. Samusevič priežiūra.

Tam, kad įvertinti miego įtaką darbingumui, buvo remtasi eksperimentu, kurį atliko Vakarų Ontarijo universitetas. Eksperimente dalyvavo 4 skirtingo amžiaus (nuo 31 iki 75 metų) savanoriai, kurie arba dirbo naktinę pamainą arba labai mažai miegojo. 


Eksperimento esmė buvo tame, jog žmonės nemiegodavo iki 4 ryto, o tada jiems būdavo leidžiama keturiom valandom pamiegoti. Prieš tai vakare jie atlikdavo kognityvinių įgūdžių testą. Kai savanoriai atlikdavo testą ryte, du iš jų, kurie dėl kažkokių priežasčių nueidavo miegoti vėlai ir miegodavo vos po penkias valandas, turėjo žymiai prastesnius rezultatus nei vakare. Kitų dviejų, dirbančių naktimis savanorių rezultatai išliko tokie pat arba net pagerėjo.

Eksperimentas parodė, jog aktyvumas priekinėje smegenų srityje, kaip žinoma, yra atsakinga už sprendimų priėmimą, atmintį ir problemų sprendimą – pastebimai sumažėjo. 

Miego trūkumas stipriai įtakoja dėmesį ir našumą. Laiko taupymas miego sąskaita turi neigiamos įtakos dėmesio koncentracijai, nuotaikai, fiziologiniams kūno parametrams. Kenksmingiausias yra miego trūkumas naktį.

Taigi, netgi bemiegė naktis gali sukelti lėtines ligas. Žmonės, sergantys lėtiniu miego trūkumu, 4 kartus dažniau serga depresija arba turi psichikos sutrikimų, viršsvorio viena iš pagrindinių priežasčių (padidėja noras užkandžiauti). 

Miegas padeda organizmui atsigauti – visų pirma jis subalansuoja nervų ląstelių pusiausvyrą, reorganizuoja neuronų darbą ir gerina ilgalaikę atmintį. Visa tai gerai veikia tik tuo atveju, jei žmogus miega bent septynias valandas per parą.

Todėl, kai eilinį kartą nuspręsite paaukoti kelias valandas miego vardan darbo arba sugalvosite per vieną naktį peržiūrėti visą serialą – susimąstykite, ar esate pasiruošę už tai sumokėti savo sveikata. 

Jeigu visgi gyvenimo be miego valandų trūkumo neįsivaizduojate, personalizuoto čiužinio dėka, galite net kelių valandų miegą padaryti kokybiškesniu ir tokiu būdu padėti sau.

O kad nespėlioti, ant ko gulėti, užpildžius klausimyną www.personalizuotas.lt/miegui kiekvienam žmogui parenkame jo pusėje pritaikytą čiužinio standumą iš daugiau kaip 50.000 galimų variacijų.

Pasidalinkite, kokias neišsimiegojimo pasekmės savo gyvenime pastebėjote Jūs?

Išsimiegok ant čiužinio,
idealiai atitinkančio
kūno poreikius ir įpročius

Susikurk čiužinį