MIEGOTI VIENOJE LOVOJE ŽALINGA?

Tikriausiai daugelis iš mūsų matė, kaip vaikystėje vienoje lovoje miegojo tėvai, seneliai. Filmuose taip pat visos laimingos poros miegodavo vienoje lovoje ir tik konflikto ar nesutarimo metu, vienas iš sutuoktinių eidavo miegoti atskirai, ant sofos. Tokie vaizdai negalėjo palikti pėdsako mūsų pasąmonėje. Daugelis žmonių miegojimą vienoje lovoje supranta, kaip būtinybę ir gerų santykių rodiklį, net jeigu dėl partnerio knarkimo, vartymosi, nuolatinės kovos už antklodę miego kokybė gerokai prastesnė.

„Kaip tai miegoti atskirai? Tai kokie čia tada santykiai? NIEKADA“ – tokį atsakymą galima išgirsti iš daugumos dažnai neišsimiegančių porų.
Daugelį metų stebėję didelį kiekį susituokusių porų, amerikiečių mokslininkai priėjo šokiruojančias išvadas – miegoti vienoje lovoje kenksminga! Nors jaunystėje tai ir gali atrodyti labai romantiškai.
Miegojimo kartu žala pasireiškia dvejomis kryptimis – tai sveikatos problemos ir asmeninių santykių pablogėjimas poroje. Sveikatos problemos kyla dėl skirtingų sutuoktinių charakterių, skonių ir bioritmų. Užmigti būna itin sunku, kai vienas iš sutuoktinių nuolat vartosi arba knarkia. Pelėdos ir vyturiai taip pat dažnai yra nepatenkinti vienas kitu. O kai kažkuris partneris nuolat bando atimti antklodę arba užima per daug vietos – miegojimas vienoje lovoje tampa tikra katorga. Su amžiumi situacija tik aštrėja.
Mokslininkai taip pat įrodė, miegodamas vienoje lovoje žmogus, negali visiškai atsipalaiduoti ir patiria didesnį stresą.

#MiegoAmbasadorius Darius Kiaulakis

Miegas yra per daug svarbus mūsų sveikatai ir ilgaamžiškumui, kad jį aukoti. Šiai dienai dauguma žmonių miega drauge tik iš įpročio arba baimės būti pasmerktiems aplinkinių. Tačiau ar ne per didelė yra aplinkinių nuomonės bei įpročio kaina? Nebent susišildyti kojas į lovos kaimyną 😀

Jeigu visgi miegojimas drauge Jums yra principingas, tai situaciją galima pataisyti personalizuoto čiužinio pagalba. Tiek vienguliams, tiek dviguliams čiužiniams medžiagas parenkamos pagal kiekvieną žmogų individualiai, atsižvelgiant į kiekvieno kūno sudėjimą, sveikatos būklę, miegojimo įpročius ir netgi amžių.
O už kokį miegą pasisakote Jūs – drauge ar atskirai? Kodėl?

Išsimiegok ant čiužinio,
idealiai atitinkančio
kūno poreikius ir įpročius

Susikurk čiužinį