Užmiegant ilgiau, kaip 20 minučių neigiamai įtakoja nervinę sistemą.
Lova neturi būti pramogų zona, todėl jeigu nepavyksta užmigti per 20-30 minučių rekomenduojame keltis ir eiti ką nors veikti, paskaityti knygą ir vėl po geros 1-1.5 val duoti sau šansą užmigti. Mūsų protas ir kūnas lovą/atsigulus turi priprasti, kad tai miegojimo padėtis ir nebe laikas spręsti dienos rūpesčius, o laikas “atsijungti į panašią į komos būseną” – užmigti.
Kuną reikia idubinti (pečių ir klubų linkius) tiek, kad juosmuo turėtų atramą. Jeigu juosmuo bus išlinkęs ar persisukęs – vyks raumenų ir sausgyslių pertempimas.
Įdubimui užtikrinti būtina atsižvelgti ir kruopščiai parinkti lovos groteles, nes tai pagrindas kuris įtakoja čiužinio padėtį, taip pat atsakingai parinkti čiužinio branduolio medžiagas (kurios formuoja kūno padėtį) bei paviršines medžiagas, kurios suteiks malonumo jausmą odai ir minkštiesiems audiniams.
Personalizuoto čiužinio pagrindą sudaro reikiamo standumo spyruoklės maišeliuose (pocket tipo), neaustinės bei kokoso arba arklio ašutų pluoštų kombinacija, įvertinant svorio kitimo diapazonus. O paviršinės minkštinamosios (latekso) ir užvalkalo (trikotažo) medžiagos įtakoja pojūtį – klampumą, kurį žmonės vertina, kaip minkštumą. Lateksas yra viena tankiausių iš minkštinamųjų medžiagų, todėl ne tik duoda patogaus “minkštumo”, o ir papildomai duoda atramą juosmens sričiai, kuri padeda atpalaiduoti raumenyną, kuris dienos metu būna pertempiamas nuo didesnės įtampos, sėslios veiklos ar kartotinių judesių.
Pavyzdžiui netinkama peties padėtis turi įtakos kaklo bei menčių srities maudimui. Apie tai sekančiame straipsnyje.